Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Прв Македонски Филмски Портал


Download


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/sef.php on line 393
Филмски сценарија

Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

 Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Музичкиот документарец „Меѓу два урагана“ на режисерот Брет Морген го отвори 12-тото издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Со овој одличен документарец за 50-годишната кариера на „Ролинг стоунс“ беше најавен стартот на најдобриот и најпосетениот филмски фестивал во Македонија кој оваа година под мотото „Европа тоа најдобро го прави“ ќе се одржи од 14-ти до 23-ти ноември и ќе ги прикаже најдобрите европски остварувања од измината година.

Повеќе...Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Најнови филмови!!!

 

 

 


ПРЕМИЕРИ

FPSS slide image

КРУДС

Праисториска, комична авантура која го следи животното патување на истоименото семејство кое по уништувањето на пештерата во која живее мора да најде нов дом.

FPSS slide image

СЕДУМ ПСИХОПАТИ

Марти, писател кој пишува сценарио за криминалци, во еден момент има се - и фокус и инспирација, кои му се очајнички потребни, но и одлична приказна. Само уште да остане жив за да ја напише...

FPSS slide image

ДОБАР ДЕН ДА СЕ УМРЕ МАШКИ

Џон Меклејн овој пат тргнува во Русија за да му помогне на својот оттуѓен син Џек. Во Русија владеат опасни терористи, а Џон Меклејн не може, а да не упадне во проблеми.

FPSS slide image

7 ДЕНА ВО ХАВАНА

Седум режисери ни ја нудат сопствената визија за современа Куба во оваа епизодна драма во која се преплетуваат човечки животи во период од седум дена.

FPSS slide image

ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ

Кога Оскар Дигс ќе дојде во чудесната земја Оз, има впечаток дека конечно му се „насмевнала среќата“. Но, наскоро работите се менуваат...

FPSS slide image

ВАКА Е НА 40

По долги години брак, Пит и Деби ќе мораат да научат како да си простат, да заборават и да уживаат во животот пред да се убијат еден со друг...

FPSS slide image

ВО СЕБЕ

Кога невидливиот непријател му се заканува на човештвото, Мелани ќе ризикува се што има за да ги заштити оние кои најмногу ѝ значат...

FPSS slide image

10 ГОДИНИ

“10 Years” ни претставува група пријатели кои присуствуваат на вечерта на 10 години од матура. Дали средбата ќе им ги измени животите?


Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Cinedays 2013

Од 14 до 23 ноември ќе се одржи 12-тото издание на Фестивалот на европски филм „Синедејс“,Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Бафта 2013


Британската филмска академија го прогласи "Арго" за најдобар за изминатата 2012 година, и тоа во категориите најдобар филм, режија и монтажаWarning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Златен глобус 2013


Наградата за животно дело ја доби актерката Џоди Фостер, а Златните глобуси за најдобар филм и најдобар режисер за 2012-та година ги освои „Арго“,Warning: Parameter 2 to frontpage() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/Cache/Lite/Function.php on line 100

Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

FacebookWarning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350
Warning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Филмски ФорумWarning: Parameter 1 to botMosRSform() expected to be a reference, value given in /home/rivasolution/filmovi.com.mk/includes/joomla.php on line 4350

Културно-информативен центар на Србите во Република Македонија


Целата содржина на интернет страницата на филмскиот портал Filmovi.com.mk може да се користи исклучиво за лично информирање.
Без писмена дозвола или договор, НЕ Е ДОЗВОЛЕНО превземање, користење или реемитување на содржините.
Copyright © 2006-2010 Filmovi.com.mk

server monitor
Site Meter